


INFURTURE CH2 Wired Headphones
$45.92 • View Prices • By INFURTURE
INFURTURE CH2 Wired Headphones price in United States starts from $45.92.
- Share
$45.92
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- Microphone
- 40 mm Driver
- 3.5mm & Type-C Connector Cord
- Sweat Proof
- Foldable
INFURTURE CH2 Wired Headphones Specs
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- Microphone
- 40 mm Driver
- 3.5mm & Type-C Connector Cord
- Sweat Proof
- Foldable
General
| Brand | INFURTURE |
| Model | CH2 |
| Design | Headphone |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wired |
| Designed For | Kids, Children, Girls, Boys |
Design and Body
| Cord Length | 1.18 m |
| Cord Type | 3.5mm & Type-C Connector |
| Foldable | Yes |
Features
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Additional Features | Adjustable Headband, Breathable Protein Leather Earmuff, Plaiting Wire |
Sound Features
| Driver Unit | 40 mm |
| Driver Type | Hi-Fi Driver |
| Noise Reduction | Volume Limit-94dB |
Extra
| Sales Package | 1 U Headphone, User Manual |
Warranty
| Warranty Type | Repair / Replacement |
INFURTURE CH2 Wired Headphones Price History
You can check the price history of INFURTURE CH2 Wired Headphones below. The current price is $4,346. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












