


KZ ZSN Pro Wired Earphones
$22.77 • View Prices • By CCA
KZ ZSN Pro Wired Earphones price in United States starts from $22.77.
- Share
$22.77
Search
- Price History
- Set Price Alert
Variants
With Mic$22.77
Without Mic$40.76
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 24 ohm Impedance
- 112dB Sensitivity
KZ ZSN Pro Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 24 ohm Impedance
- 112dB Sensitivity
General
| Brand | KZ |
| Model | ZSN Pro |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Weight | 29 g |
| Cord Length | 1.25 m |
| Cord Type | 3.5mm Jack |
| Foldable | Yes |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Music Controls | Pause/Play |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | 0.75mm 2 pin Detachable Earbud |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 24 ohm |
| Sensitivity | 112dB |
| Frequency Response | 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | 1 Dynamic Driver+1 Balanced Armature |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphones |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
KZ ZSN Pro Wired Earphones Price History
You can check the price history of KZ ZSN Pro Wired Earphones below. The current price is $2,149. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming Headphones
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












