






Truke Mega 9 True Wireless Earbuds
$10.63 • View Prices • By Truke
Truke Mega 9 True Wireless Earbuds price in United States starts from $10.63.
- Share
$10.63
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Truke Mega 9 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Truke |
| Model | Mega 9 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Yes |
| Call Controls | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Type-C Charging, 40ms Ultra Low Latency Gaming Mode, Pebbled Leather Finish, Dual Device Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Titanium Driver |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, PureVoice ENC |
| Other Features | 24-Bit 360 Degree Lossless Spatial Audio, HiFi DSP Sound |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Cable, Additional Eartip, User Manual |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 150 min of Playtime |
| Battery Life | 70 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Truke Mega 9 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Truke Mega 9 True Wireless Earbuds below. The current price is $999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Truke Mega 9 True Wireless Earbuds vs OnePlus Nord Buds 3R True Wireless Earbuds
Truke Mega 9 True Wireless Earbuds vs Truke Mega 8 True Wireless Earbuds
Truke Mega 9 True Wireless Earbuds vs Truke Mega 10 True Wireless Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















