





ACwO DwOTS Sense Pro True Wireless Earbuds
$29.38 • View Prices • By ACWO
ACwO DwOTS Sense Pro True Wireless Earbuds price in United States starts from $29.38.
- Share
$29.38
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
ACwO DwOTS Sense Pro True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | ACwO |
| Model | DwOTS Sense Pro |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 6.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, 3 Preset EQ Modes (Bass, Normal, Theater), Digital LED Battery Display, Type-C Charging, Voice-First Mic System, Dual Connectivity, Hall Switch |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 12 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 42dB-Wide-Band ANC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Extra Eartips, Charging Cable, Scan me Card |
Power Features
| Battery Life | 45 hours with Case (ANC Off) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
ACwO DwOTS Sense Pro True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of ACwO DwOTS Sense Pro True Wireless Earbuds below. The current price is $2,799. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Apple AirPods Pro 2 vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















