



Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds
$7.41 • View Prices • By Pebble
Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.41.
- Share
$7.41
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Pebble |
| Model | BlissBuds Ultra |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Low Latency Mode, Dual Pairing, Auto Pairing, LED Battery Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Cable, Warranty card, User Manual |
Power Features
| Battery Life | 40 hours with Case (ANC Off) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds below. The current price is $699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds vs Xiaomi Redmi Buds 5A True Wireless Earbuds
Pebble BlissBuds Ultra True Wireless Earbuds vs GoBoult Z40 Pro V2.0 True Wireless Earbuds
JBL Tune 770NC Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













