



Ambrane MiniPod 5W Bluetooth Speaker
$7.42 • View Prices • By Ambrane
Ambrane MiniPod 5W Bluetooth Speaker price in United States starts from $7.42.
- Share
$7.42
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Mini Speaker
- Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 52 mm Driver
- Microphone
- 44 hours Battery Life
Ambrane MiniPod 5W Bluetooth Speaker Specs
- Mini Speaker
- Wireless Speakers
- Mono Channel
- Bluetooth 5.3
- 10 m Range
- 52 mm Driver
- Microphone
- 44 hours Battery Life
General
| Brand | Ambrane |
| Model | MiniPod |
| Type | Mini Speaker |
| Connectivity | Wireless |
| Configuration | Mono Channel |
| Portable | Yes |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Change Songs, Manage Calls, Volume Controls, Power On/Off |
| Number of USB Ports | 1 |
| Additional Features | IPX4 Water Resistance, LED Indicator, Twin Pairing |
Sound Features
| Driver Size | 52 mm |
Extra
| Sales Package | Speaker, Charging Cable, Documents |
| FM Radio | Yes |
| Memory Card Slot | Yes |
Power Features
| Battery Life | 44 hours |
| Power Output RMS | 5 W |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Ambrane MiniPod 5W Bluetooth Speaker Price History
You can check the price history of Ambrane MiniPod 5W Bluetooth Speaker below. The current price is $699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Mobile Speakers
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













