



Sony MDREX15AP Wired Earphones
$10.99 • Out Of Stock • By Sony
Sony MDREX15AP Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 9 mm Dynamic Driver driver. Notable features include Microphone, Sweat Proof, Deep Bass, Inline Remote and Call/Music Switch.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$10.99
Search
Sony MDREX15AP Wired Earphones price in United States is $10.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 100dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
OUT OF STOCK
Sony MDREX15AP Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 100dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
General
| Brand | Sony |
| Model | MDREX15AP |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | 3.5mm Jack |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Sensitivity | 100dB |
| Frequency Response | 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone, Additional Eartips, User Manual |
| Inline Remote | Yes |
Sony MDREX15AP Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














