


Apple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ macOS/ 10 Core GPU)
$819.5 • View Prices • By Apple
Apple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ macOS/ 10 Core GPU) price in United States starts from $819.5.
- Share
$819.5
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Apple M4
- 10 Cores (4P + 6E)
- 16 GB RAM
- 512 GB SSD
- 10-Core GPU
- Mac Sequoia OS
- 1 Year Warranty
Apple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ … Specs
General
- OS: Mac Sequoia
- Utility: Everyday Use, Business
- Thickness: 127 mmSlim
- 670 gLightest
- 1 Year Warranty
Performance
- Apple M4
- 4 x Performance Cores
6 x Efficient Cores - 10 Cores (4P + 6E)
- 10-Core GPU Graphics
- 16 GB RAMAverage
- 512 GB SSD
Connectivity
- Ethernet (LAN), HDMI
- WiFi, Bluetooth v5.3
- 5 x USB Type-C
Apple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ … Price History
You can check the price history of Apple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ macOS/ 10 Core GPU) below. The current price is $76,990. There has been no significant change in the price over the past month.
Read MoreLoading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Computers
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy S26 Ultra vs Samsung Galaxy S21 Ultra
Asus ROG Phone 10 Pro Edition vs Asus ROG Phone 9 Pro Edition
OnePlus 15 (16GB RAM + 512GB) vs Oneplus 13s
Samsung Galaxy S25 Ultra (512GB) vs Xiaomi 15T Pro
Xiaomi Poco X7 Pro 5G (12GB RAM + 512GB) vs Samsung Galaxy S26 Ultra
LG Ultragear 34GX900A-B 34 inch WQHD OLED Gaming Monitor vs Alienware AW3425DW 34 inch WQHD QD-OLED Gaming MonitorApple M4 Mac Mini MU9E3HN/A (Apple M4/ 16 GB RAM/ 512 GB SSD/ … Full Specs
General
| Country of Origin | China |
| Model | MU9E3HN/A |
| Utility | Everyday Use, Business |
| OS | Mac macOS Sequoia |
| Dimensions | 127 x 49.7 x 127 mm |
| Weight | 670 g |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Touch | No |
| Anti Glare Screen | No |
Connectivity
| Ethernet | 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet |
| WiFi | Wi-Fi 6E |
| Bluetooth | v5.3 |
| USB Ports | 5 x USB Type-C |
| USB Port Details | 2 x USB 3 Type-C (10 Gbps), 3 x Thunderbolt 4 USB Type-C (40 Gbps, DisplayPort) |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Speakers | Built-in Speaker |
| Optical Drive | No |
Graphics
| GPU | 10-Core GPU |
| Brand | Apple |
Memory
| RAM | 16 GB |
| Solid State Drive | 512 GB SSD |
Extra
| Sales Package | Mac Mini, Power Cord |
Processor
| Processor | Apple M4 |
| Speed | 4 x Performance Cores 6 x Efficient Cores |
| Cores | 10 Cores (4P + 6E) |
| Brand | Apple |
| Model | M4 |
| Generation | Apple M4 |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












